Мелітопольський медичний коледж

Мелiтопольський медичний коледж

Комунальний вищий навчальний заклад "Мелітопольський медичний коледж" Запорізької обласної ради

20 жовтня

Починаючи з другої половини ХХ ст. проблема раку молочної залози лише наростає. Щороку, вражаючи сотні тисяч жінок по всій планеті, ця страшна недуга посіла перше місце серед онкологічних захворювань. Щоденно в Україні подібний діагноз лікарі ставлять у середньому 500 жінкам. Ускладнює процес лікування пізня діагностика.

Розуміючи повноту та складність проблеми, студенти та викладачі нашого коледжу провели захід, присвячений Всесвітньому дню боротьби із раком молочної залози. Присутнім було представлене науково-поетичне есе "Квітка Цісик: перервана пісня...", яке підготували викладачі акушерства і гінекології Речка Л.Л. та Прийменко В.П, а також викладач української мови і літератури Бондар Л.М.. Студентки ІІІ курсу відділення "Лікувальна справа" Кінчевська Л. та Івахненко К. представили глядачам слайд-презентацію "Мастопатія", "Фіброматоз", "Рак молочної залози" і в доступній формі пояснили присутнім методи профілактики раку молочної залози. Студентки ІІ курсу відділення "Лікувальна справа" Антоненко К. та Сізова А. розповіли присутнім про трагічну долю американської співачки українського походження К.Цісик, яка померла від раку молочної залози у віці 44 років. Але по собі співачка залишила чудовий дар усім українцям - два альбоми українських пісень і всі присутні в залі могли насолодитися чудовим виконанням таких пісень, як "Два кольори", "Я піду в далекі гори", "Черемшина". Після смерті К.Цісик одеський емігрант А. Гутмахер створив благодійний проект "Незабутня Квітка", який має на меті не лише популяризувати творчий спадок співачки, а й підтримати українських жінок, які ведуть боротьбу з раком молочної залози. Зібрані на заходах кошти передаються на придбання мамографів для онкологічних центрів.

Також студентами ІІ і ІІІ курсу були виготовлені плакати і стенди про стадії раку молочної залози, а всім присутнім в залі були роздані памя’тки з профілактики раку молочної залози і рожеві стрічки - символ підтримки жінок, які намагаються подолати рак молочної залози.

 

20 жовтня  20 жовтня

 

20 жовтня  20 жовтня

 

20 жовтня 20 жовтня