Цікава психологія
56 фактів про психологію людини
https://senfil.net/index.php?newsid=75
23 цікаві факти про людську поведінку, які вас здивують
https://zak.depo.ua/ukr/zak/23-tsikavi-fakti-pro-lyudsku-povedinku-yaki-vi-tochno-ne-znali-25112016132700
Саморозвиток
Дієві вправи для боротьби зі стресом
Закриття шкіл, хворі друзі чи рідні, ізоляція вдома – ці та інші фактори можуть спричинити відчуття тривоги і стресу у дітей під час пандемії коронавірусу (COVID-19).
Стрес — нормальна реакція на події зовнішнього світу і ми відчуваємо його кожного дня. Стрес – це стимул, комплекс тілесних реакцій, що активізують наш організм на подолання. Проте як він вплине на нас – позитивним чином чи катастрофічним- обираємо тільки ми.
Провідний світовий експерт з підтримки дітей, ділиться цими вправами для релаксації в ігровій формі в рамках всесвітньої програми Лікування та Навчання через Мистецтво (HEART) для дітей, які перебувають у стресових ситуаціях.
Виконуйте «Ледачого кота», «Черепашку», «Лимон» та усі інші вправи для боротьби зі стресом разом із дітьми, адже ці вправи підходять і для дорослих і для дітей!
Бережіть себе!
Завантажуйте матеріали за посиланням нижче і користуйтеся на здоров’я!
Поради з подолання сресу
http://lzdu.zosh.zt.ua/wp-content/uploads/2021/01/porady-z-podolannya-sresu.pdf
Тест-картинки для дітей і дорослих https://coma.in.ua/11835.
Психологічні ігри онлайн для учнів https://www.youtube.com/watch?v=D_c9VZtzVqs.
Ютуб-телеканал ПЛЮСПЛЮС. Пізнавальні, просвітницькі, розвивальні відео https://www.youtube.com/user/plusplustv/videos
Поради з розвитку креативного мислення
https://creativecountry.org/aboutcreate/
Психологічна безпека
Стоп булінг
Булінг– це дія або бездіяльність, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого була або могла бути заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого.
ВИДИ БУЛІНГУ:
- фізичний;
- психологічний;
- економічний;
- сексуальний,
- із застосуванням засобів електронних комунікацій (кібербулінг).
ОЗНАКИ БУЛІНГУ:
- систематичність (повторюваність);
- наявність сторін – кривдник (булер), потерпілий (жертва булінгу), спостерігачі;
- наслідки у вигляді психічної та/або фізичної шкоди, приниження, страх, тривога, підпорядкування потерпілого інтересам кривдника, та/або спричинення соціальної ізоляції потерпілого.
ДЕ ОТРИМАТИ ДОПОМОГУ?
Якщо Вам необхідна правова допомога (юридична консультація, складання заяви, інших документів) – зверніться до Єдиного контакт-центру безоплатної правової допомоги за номером
0 800 213 103.
ВАЖЛИВО: діти мають право безоплатно отримати послуги адвоката (складання заяв, представництво в суді).
Якщо дитині необхідна психологічна допомога – зверніться на Національну дитячу «гарячу лінію» для дітей та батьків з питань захисту прав дітей за номером 116-1110. Цілодобово та безкоштовно в межах України.
Національна гаряча лінія: “Слухаю Вас…..”
Якщо ти все ж таки став(ла) жертвою булінгу або відчуваєш, що можеш потрапити в подібну ситуацію, не мовчи. Щоб отримати реальну допомогу, можна звернутися до:
- будь-якого працівника закладу освіти, де ти навчаєшся;
- поліції за номером «102»;
- дорослих, яким ти довіряєш;
- працівників ювенальної превенції;
- працівників медичного закладу;
- громадських організацій, які працюють у сфері захисту прав та інтересів дітей. Крім того, звернутися по допомогу можна на Національну гарячу лінію для дітей та молоді «Ла Страда-Україна» за номерами: 0-800-500-225 (безкоштовно з мобільних та стаціонарних номерів телефонів по всій території України). Лінія працює по буднях з 12:00 до 20:00.
«ГАРЯЧА ЛІНІЯ» З ПОПЕРЕДЖЕННЯ ДОМАШНЬОГО НАСИЛЬСТВА
В Україні працює державна «гаряча лінія» з попередження домашнього насильства. Сервіс цілодобово доступний за номерами 15-47, 0 800 500 335.
Дзвінки є безкоштовними зі стаціонарних та мобільних телефонів, анонімними та конфіденційними.
На «гарячій лінії» надаються юридичні, психологічні та інформаційні консультації чоловікам та жінкам щодо питань попередження та протидії домашньому насильству, протидії торгівлі людьми, питань, пов’язаних з ґендерною дискримінацією та ґендерним насильством, тощо.
У разі нагальної потреби щодо виклику поліції, необхідно звернутися за номером 102.
Безпечний Інтернет
Як захиститися від Інтернет-шахраїв: 10 порад
Щоб ваша конфіденційна інформація не стала зброєю в руках злочинців, ретельно подбайте про захист персональних даних у мережі Інтернет.
пропонуємо наступні поради, як безпечно користуватися комп’ютером і смартфоном:
- Вигадайте складний пароль мінімум із 8 символів, серед яких мають бути великі і малі літери, а також цифри (наприклад, Li2vUA3NqBE).
- Обмежте коло осіб, яким доступна інформація про вас. Публікуйте свої записи у соціальних мережах з увімкненою функцією «тільки для друзів».
- Увімкніть двоетапну авторизацію через телефон (до акаунту в особистих налаштуваннях додається номер телефону і під час введення логіну й паролю сайт відправляє код через СМС, який додатково потрібно ввести).
- Не залишайте у відкритому доступі на сайтах свою електронну адресу та номер мобільного, коли розміщуєте інформацію в рубриці «Про себе».
- Щоб сторонні особи не знали маршрутів вашого пересування, не використовуйте у соціальних мережах геолокації.
- Активуйте функцію заборони індексації персональних сторінок пошуковими системами.
- Користуйтеся програмами-щитами (файєрволами) – вони сповістять вас про спробу несанкціонованого втручання й не допустять проникнення шкідливих програм до комп’ютера.
- Ні в якому разі не переходьте за сумнівними гіперпосиланнями у спливаючих вікнах чи отриманими від незнайомих людей.
- Ніколи й нікому не повідомляйте свої паролі, пін-коди від банківських карток чи іншу конфіденційну інформацію. Для купівлі-продажу товарів через Інтернет достатньо лише номера банківської картки, а також прізвища, імені й по батькові її власника.
- Найголовніше: обдумано розміщуйте у мережі Інтернет інформацію про себе.
Серіал для батьків «Безпека дітей в інтернеті»
Дізнайтесь, як уберегти дітей онлайн від шкідливих матеріалів, кібербулінгу, суїцидальних Інтернет-спілок, сексуального насильства.
Тривалість серії: 8-10 хвилин
Кількість серій: 11
Посилання для перегляду серіалу:
https://osvita.diia.gov.ua/courses/serial-dlya-batkiv-onlayn-bezpeka-ditey?fbclid=iwar2obd-sak_9qadfunpcyy6_vlpenwa8msnrrakl2wftohkyg–9tlm7drg