КОРИСНІ ПОРАДИ

 

Сесія – непростий час навіть для найстараніших студентів.

СТУДЕНТАМ ПІД ЧАС СЕСІЇ НЕОБХІДНО ДОТРИМУВАТИСЯ  V ЗОЛОТИХ ПРАВИЛ:

1. Грамотно розподіляємо сили.

1.1. Проаналізуйте свій розклад: який іспит складніше, який простіше.

1.2. Візьміть у однокурсників конспекти пропущених лекцій. Якщо є незрозумілі теми, ще раз продивіться підручники.

Памятайте! Будь-яка людина має свій біологічний ритм. У кожної  людини підйом сил та  настрою змінюється спадом. Свої біоритми  потрібно використовувати цілеспрямовано: в період підйому сил – вчіть, а коли активність йде на спад – повторіть пройдене.

2. Уникаємо зубріння.

2.1. Вивчаючи матеріал з того чи іншого екзаменаційного питання, оберіть найголовніше. Ця інформація в подальшому послужить своєрідним «маячком». Якщо згадали ключовий факт, формулу, дату, то ви неодмінно згадаєте  інші матеріали з даної теми.

2.2. Правильно розставити «маячки» допомагає викладач на консультації, яку пропускати  не варто.

2.3.  Механічно завчений текст має властивість безповоротно випаровуватися з пам’яті на іспиті, тому необхідно систематизувати  знання. Готуючись до іспиту або заліку, ви можете зробити шпаргалки. Вони корисні тому, що допомагають детально запам’ятати вивчений матеріал. Але якщо ви принесли шпаргалку в аудиторію та  підглядали в неї, то будьте готові до несприятливого розвитку ситуації (отримання незадовільної оцінки) .

3. Плануємо відпочинок.

 3.1. Сходіть у кіно, посидьте у кафе з друзями або хоча б прогуляйтеся на свіжому повітрі.

3.2. Не варто боятися, що упустите час і щось не встигнете вивчити. Навпаки, після відпочинку працездатність збільшиться.

4. Харчуємося повноцінно і збалансовано.

4.1. Не можна відмовлятися від їжі нібито через те, що треба готуватися, відчуття голоду не допоможе добре засвоїти досліджуваний матеріал – скоріше навпаки.

4.2. На час сесії також забудьте про дієти. Адже навіть сама мізерна з них – стрес для організму.

4.3. Фахівці рекомендують виключити з меню енергетичні напої. Ефективність їх, може, й висока, але недовговічна, потім незмінно настає занепад сил, з яким буває важко впоратися.

5. Займаємося спортом. 

5.1. Під час сесії студенти в основному ведуть сидячий спосіб життя. Тому зробити вранці зарядку не завадить. З одного боку, це дозволить зняти напругу, а з іншого  – рівень фізичної активності прямо впливає на душевний стан.

Р. S. Безпосередньо  перед іспитом.

  1. Не випитуйте у тих, хто вже здав, як все пройшло, якщо відчуваєте, що починаєте від цього хвилюватися ще більше.
  2. В аудиторію заходьте впевнено. Всім своїм виглядом показуйте, що ви все знаєте.
  3. Роботу над екзаменаційним білетом  починайте з питання, яке здається більш легким.
  4. Накидавши схему простої відповіді, те ж саме зробіть і з більш складним завданням.
  5. Потім поверніться і доповніть попередню відповідь. Така послідовність дій також допомагає створити відчуття успіху.
  6. При необхідності можна розбавити відповідь відомостями з суміжних областей. Це знадобиться, якщо викладач почне задавати додаткові питання . В цьому випадку важливо не втрачати впевненості.
  7. Якщо ви добре знаєте предмет, встановили ділові відносини з викладачем (до такої міри, що він знає вас як відмінного студента) і впевнені у своїх силах, то йдіть відповідати в числі перших. Відмінна оцінка майже напевно вам забезпечена.
  8. Якщо ж у власних знаннях є серйозні сумніви, то краще всього йти до екзаменатора серед останніх. Адже, як правило, наприкінці здають невпевнені у своїх знаннях студенти, і ваша відповідь буде виглядати достатньою для отримання задовільної оцінки.

 

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

https://mon.gov.ua/ua ПЕРЕЙТИ

http://osvita.ua/ ПЕРЕЙТИ